Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Možnosti dopravy 

Nad 2000,- Kč
doprava ZDARMA


PORADNA
Bachovy esenceMoje cesta k Bachovým esencím


OBCHODNÍ PODMÍNKY
Obchodní podmínky

Základní ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě Příroda pro Vás (https://www.priroda-pro-vas.cz), jehož provozovatelem je Edita Potyszová, místo podnikání Úvozní 834, 73531 Bohumín 3, IČ 73136522 (dále jen prodávající). Tyto obchodní podmínky vymezují a specifikují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího. Kupující je fyzická nebo právnická osoba, která uskuteční objednávku zboží v internetovém obchodě Příroda pro Vás. Prodej zboží v tomto internetovém obchodě se uskutečňuje na základě kupní smlouvy, která vzniká přijetím objednávky kupujícího prodávajícím a jejím formálním potvrzením (ve většině případů informačním e-mailem). Tímto se potvrzená objednávka stává pro obě strany závaznou a funguje jako kupní smlouva. Předmětem kupní smlouvy je zboží uvedené v objednávce.

Objednávku je možno provést elektronicky prostřednictvím objednávkového formuláře navázaného na katalog zboží, e-mailem na adrese objednavky@priroda-pro-vas.cz nebo telefonicky na čísle 732-287-785. Závazná objednávka musí obsahovat tyto povinné údaje: jméno a příjmení kupujícího, dodací adresu, název zboží, počet objednaných kusů, celkovou cenu a způsob platby.

Kupující může objednávku zrušit nebo upravit zasláním e-mailu na adresu objednavky@priroda-pro-vas.cz nebo telefonicky na čísle 732-287-785, a to nejdéle do dvou hodin od obdržení potvrzení o přijetí objednávky.

 

Doprava zboží a způsob platby

Zboží zasílám prozatím pouze na území České republiky. Můžete si zvolit ze dvou druhů přepravy:

  • Česká pošta - doporučený dopis v případě nákupu Bachových esencí; doporučený nebo cenný balík pro všechny ostatní produkty z e-shopu. Zásilky jsou adresátovi doručeny nejčastěji do 2-3 pracovních dnů od jejich odeslání. V případě, že není adresát zastižen, dostane do schránky lístek s informací o uložení zásilky na nejbližší poště, kde si ji může vyzvednout. Poštovné činí 55,- Kč (pouze při nákupu Bachových esencí), resp. 85,- Kč (pro všechny ostatní produkty z e-shopu).

  • Zásilkovna - doručení zásilky společností Zásilkovna s.r.o. na jedno z desítek výdejních míst označených jako Z-Point. Doručení trvá přibližně 2 pracovní dny. Ve chvíli, kdy je zásilka připravena k výdeji, obdržíte e-mail a SMS zprávu s heslem, na základě kterého si svůj balíček můžete ve výdejním místě vyzvednout. Uložení zásilky je možné prodloužit až na 21 dní. Cena za dopravu formou Zásilkovny činí 60,- Kč 

 

Zakoupené zboží lze uhradit těmito způsoby:

  • na dobírku – za zboží zaplatíte při fyzickém převzetí balíku se zbožím. Příplatek za dobírku se připočítá k ceně poštovného (viz. výše) a se liší podle zvoleného dopravce:
    • Česká pošta   ......... 45,- Kč
    • Zásilkovna     ......... 15,- Kč
  • dopředu převodem peněz na bankovní účet prodávajícího – číslo účtu pro platby převodem je 2100373567/2010, jako variabilní symbol zadejte číslo objednávky (číslo objednávky bude uvedeno v potvrzovacím e-mailu, který obdržíte po provedení Vaší objednávky). Při platbě předem musí být dlužná částka uhrazena nejpozději do 14 dnů od objednání zboží. V případě nezaplacení zboží v uvedené lhůtě si prodávající vyhrazuje možnost zrušení objednávky.

 

Vaše celkové náklady spojené se zasláním zboží tak činí:

Pro nákup do 2000 Kč

Způsob dopravy Platba převodem 

Platba na dobírku
(při převzetí balíčku) 
Česká pošta - pouze pro nákup Bachových esencí 55 Kč 100 Kč
Česká pošta - pro ostatní produkty z e-shopu kromě Bachových esencí 85 Kč 130 Kč
Zásilkovna 60 Kč 75 Kč

Při nákupu nad 2000,- Kč je doprava ZDARMA (neplatíte poštovné ani dobírku).

Náklady na balné si neúčtuji.

Zboží odesílám nejdéle do 5 pracovních dnů (většinou je to dříve) od obdržení objednávky resp. do 5 pracovních dnů od obdržení platby (v případě, kdy zákazník hradí cenu zboží předem převodem peněz na bankovní účet). Nemám kamennou prodejnu a zboží většinou nenakupuji na sklad. Preferuji zasílat zákazníkům čestvé bylinné produkty a čerstvou přírodní kosmetiku, proto objednávám produkty přímo z výroby v návaznosti na Vaše objednávky. Posílám vždy kompletní objednávku, na přání kupujícího lze vyřídit objednávku i po částech, ale jen v případě, že kupující zaplatí poštovné i při druhém zaslání.

 

Odstoupení od kupní smlouvy (vrácení zboží)

Kupující má právo bez uvedení důvodu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od převzetí zakoupeného zboží, které zašle na své náklady zpět prodávajícímu. Kupující může vrátit pouze nepoužité zboží; vracené zboží musí být nepoškozené, neotevřené (originální uzávěry lahviček, dóz apod.), v původním obalu, kompletní včetně případné dokumentace či návodu a včetně faktury. Po obdržení zboží a faktury vrátí prodávající zákazníkovi nejpozději do 10 dnů peněžní prostředky odpovídající ceně vráceného zboží, a to převodem na bankovní účet kupujícího případně jiným způsobem dle dohody mezi oběma účastníky.

Prosím kupující, aby mě ještě před případným vracením zboží informovali telefonicky na čísle +420 732 287 785 nebo e-mailem na info@priroda-pro-vas.cz.

 

Zrušení nebo změna objednávky ze strany prodávajícího

Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část v případech, že zboží se již nevyrábí nebo nedodává, není u výrobce skladem nebo se změnila výrazným způsobem cena zboží. O zrušení či změně v objednávce z těchto důvodů bude kupující informován a bude s ním dohodnut další postup (např. nabídnuto jiné zboží odpovídající požadovanému účelu).

 

Záruka a reklamace

Záruční doba na zboží je 24 měsíců a začíná běžet okamžikem převzetí zboží kupujícím. Pokud je na prodávané věci, jejím obalu nebo přiloženém návodu vyznačena lhůta k použití věci (např. potraviny, kosmetika), skončí záruční doba uplynutím této lhůty. Záruka se nevztahuje na vady vzniklé nevhodným užíváním zboží, na jeho opotřebení způsobené jeho obvyklým užíváním, ani na vady, pro které byla sjednána nižší cena.

O reklamaci mě, prosím, informujte telefonicky na čísle +420 732 287 785 nebo prostřednictvím e-mailu na info@priroda-pro-vas.cz; zde uveďte jméno, příjmení, adresu a důvod reklamace. S reklamovaným zbožím musí být vrácena také faktura, bez ní nebude reklamace vyřízena. V případě, že vaše reklamace bude shledána jako oprávněná, veškeré náklady, které vám vzniknou v souvislosti s uplatněním reklamace, vám budou následně uhrazeny.

Zboží zasílá prodávající prostřednictvím České pošty. Kupující je povinen při převzetí zkontrolovat, zda obal zásilky není poškozen. V případě, že poštovní balík je viditelně poškozen a je tedy předpoklad, že zboží může být poškozeno, nepřebírejte tento balík od pošty. Česká pošta s Vámi sepíše protokol o shledané závadě a zásilka bude doručena zpět odesílateli.

Skutečnost o shledané závadě při doručení a sepsání protokolu nám, prosím, neprodleně oznamte a dohodneme se na dalším postupu (např. na novém zaslání zboží). Na pozdější reklamace v důsledku poškození zboží při přepravě a zjištěné až mimo přítomnost poštovního doručovatele nebude brán zřetel.

V případě, že balík je při převzetí nepoškozen a přesto po jeho rozbalení kupující zjistí poškození zboží, je povinen neprodleně kontaktovat prodávajícího (nejpozději do druhého dne od převzetí zásilky), aby mohla být úspěšně uplatněna reklamace. Na pozdější nahlášení nemůže být bohužel brán zřetel.

Případné spory mezi spotřebitelem (tj. kupujícím) a obchodníkem (tj. prodávajícím) vzniklé v souvislosti s prodejem zboží nebo poskytováním služeb mají zákazníci možnost řešit mimosoudní cestou prostřednictvím České obchodní inspekce (ČOI). Bližší informace a pravidla pro postup při mimosoudním řešení spotřebitelských sporů, formulář návrhu na zahájení řízení, stejně jako kontaktní údaje naleznete na webových stránkách České obchodní inspekce (ČOI).

Podání stížnosti a vyřešení sporu mimosoudní cestou lze také elektronicky online na https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.show&lng=CS

 

Ochrana osobních údajů

Dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů se prodávající zavazuje, že veškeré údaje, které získá od kupujícího z vyplněných objednávek a z registrace v e-shopu https://www.priroda-pro-vas.cz/, budou sloužit pouze pro komunikaci s kupujícím a pro účely samotného internetového obchodu a nebudou poskytnuty třetím osobám.

 

Odesláním objednávky kupující potvrzuje, že se seznámil s obchodními podmínkami internetového obchodu Příroda pro Vás (https://www.priroda-pro-vas.cz/) a  souhlasí  s nimi.