Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Možnosti dopravy 

Nad 2000,- Kč
doprava ZDARMA


PORADNA
Bachovy esenceMoje cesta k Bachovým esencím


Kompletní nabídka Bachovy květové terapie

Milí zákazníci a návštěvníci! Cílem tohoto e-shopu je nabídnout Vám přehledně a na jednom místě veškeré Bachovy květové esence, originální produkty britské firmy Nelsons Homeopatic Pharmacy, včetně poradenství a míchání esencí na míru.

Co jsou Bachovy květové esence a k čemu slouží

Bachova terapie je s námi od 30. let 20. století, kdy britský lékař Dr. Edward Bach odhalil vliv jemných vibrací květů určitých rostlin na naše emoční rozpoložení. Dr. Edward Bach byl velmi nakloněný přírodnímu a zároveň celostnímu způsobu léčení. U svých pacientů pozoroval, jak se jejich emocionální pohoda a duševní harmonie odráží v jejich celkovém (i fyzickém) zdraví. Zároveň vyjádřil přesvědčení, že člověk, který není v souladu se svým Vyšším Já (tj. který se odchyluje od svého životního záměru, nebo chcete-li poslání), pociťuje řadu negativních emocí, projevuje navenek špatné charakterové vlastnosti a tím se jako v začarovaném kruhu dále vzdaluje od své pravé podstaty (od své Duše, od svého Vyššího Já a od svého životního záměru). Dr. Bach zpracoval 37 květů vybraných rostlin do podoby matečních tinktur, ze kterých pak dále vyráběl samotné esence (pozn. celkem je 38 Bach esencí, jedna je získávána z pramenité vody, ostatních 37 esencí pochází z květů rostlin).

Bachovy květové esence nám pomáhají navrátit se k naší pravé podstatě a dostat se do souladu s naším Vyšším Já takovým způsobem, že vylaďují naše emoce. Pomáhají nám zbavit se všech negativních pocitů, které nám narušují klidný život. Jsou to například STRACH z něčeho konkrétního, strach z neznámých věcí, strach o naše blízké, ŠOKY a TRAUMATA z prožitých událostí, ZTRÁTA ODVAHY na základě minulého zklamání, ZÁVIST, ŽÁRLIVOST, VZTEK, AGRESE, OSAMĚLOST, ZOUFALSTVÍ, SMUTEK a SKLESLOST jakéhokoli druhu, ZTRÁTA ZÁJMU, APATIE, LPĚNÍ NA MINULOSTI, NESCHOPNOST UDĚLAT ZMĚNU, NESMĚLOST a NEDOSTATEK SEBEDŮVĚRY, MAJETNICKÉ SKLONY, NESPOKOJENOST SE SVÝM VZHLEDEM nebo cokoli dalšího, co nás v životě potkává.

Zde si můžete přečíst více informací o konkrétních příkladech použití Bachových esencí

 

Jak se Bachovy květové esence užívají

Užívání je velmi snadné. Pro krátkodobé užívání (např. přechodné změny nálad, aktuální duševní nepohoda...) nakapeme 2 kapky zvolené esence do skleničky s vodou a během dne popíjíme. Při dlouhodobém užívání (dlouhodobě a hluboce zakořeněné problémy, negativní charakterové vlastnosti...) se používá mixovací lahvička, která se naplní vodou a do ní se může přidat až sedm zvolených esencí, z každé po 2 kapky. Z takto připravené užívací lahvičky kapeme 4 kapky na jazyk 4x denně. Užívání esencí je zcela bezpečné, esence jsou vhodné pro lidi všech věkových kategorií, s oblibou je používají i těhotné a kojící ženy.

Nabízím sestavení osobní směsi esencí na míru pro Vás a namíchání do užívací lahvičky

Jednotlivé originální Bach® květy dle vlastního výběru si můžete koupit zde

 

Rescue Remedy - esence "První pomoci"

Nejznámější a celosvětově zřejmě nejpoužívanější produkt Bachovy terapie je Rescue Remedy - Krizová esence. Jedná se o hotovou směs pěti Bach květů a sestavenou přímo Dr. Edwardem Bachem. Slouží k okamžité úlevě a pomoci ve všech stresových a zátěžových situacích nebo dokonce ve stavech šoku a paniky. Konkrétně to mohou být ÚRAZ, AUTONEHODA, PŘEPADENÍ a NÁSILÍ (přímo oběť nebo jen náhodný svěk), JAKÉKOLI OHROŽENÍ, NÁHLÁ ZDRCUJÍCÍ ZPRÁVA, dále pak taky NÁVŠTĚVA ZUBAŘE, LÉKAŘE, NÁSTUP DO NEMOCNICE, DŮLEŽITÝ POHOVOR, ZKOUŠKA, VEŘEJNÉ VYSTOUPENÍ, JAKÉKOLI DŮLEŽITÉ AKCE ZNAMENAJÍCÍ VELKÉ VYPĚTÍ (např. svatba, pohřeb...), NÁSTUP DO NOVÉ PRÁCE, NÁSTUP DO ŠKOLKY, NÁSTUP DO ŠKOLY, ZKOUŠKY A PÍSEMKY VE ŠKOLE a mnoho jiných naléhavých situací. Krizová esence je dostupná v podobě kapek, spreje, gelových perel, cucavých pastilek... Vyberte si formu, která Vám vyhovuje a bude pro Vás snadno dostupná právě v potřebné chvíli. Krizovou esenci mějte stále u sebe v kabelce nebo v zásuvce na pracovišti, neměla by chybět v žádné domácí lékárničce.

Všechny Rescue® Remedy krizové produkty jsou ke koupi zde

 

Pozn.: Bachovy květové esence nejsou lék. Užívání Bach květů nenahrazuje lékařskou péči ani lékařem stanovenou a doporučenou léčbu.