Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Možnosti dopravy 

Nad 2000,- Kč
doprava ZDARMA


PORADNA
Bachovy esenceMoje cesta k Bachovým esencím


Moje cesta k Bachovým esencím...

Bachovy esence představují jednoduchý a přitom vysoce účinný mechanismus k harmonizaci naší psychiky a celkovému vyladění našich emocí.

Dříve než si přečtete podrobné informace o Bachových květových esencích a jejich využití, ráda bych Vám přiblížila svou osobní zkušenost, která mě k této terapii přivedla.

Problematický nástup dítěte do školky

K Bachovým esencím jsem se dostala díky svým dvěma malým dětem, se kterými jsme řešili (a stále průběžně řešíme) spoustu problémů typických pro malé a předškolní děti. Prvním impulzem, který nás (mě a mého muže) vůbec na cestu Bachových esencí přivedl, byl poměrně dost problematický první nástup do školky u našeho syna. Syn, který měl tehdy něco přes 3,5 roku, se ve školce ani po třech měsících vůbec neadaptoval, byl jako náměsíčný, jako tělo bez duše, nejedl, hubnul nám před očima, špatně spal, stále plakal nebo byl naopak nepřiměřeně vzteklý, až agresivní, před školkou utíkal do nemocí. Ve školce bylo jeho chování natolik nepřijatelné, že nám paní učitelky doporučily, abychom syna na měsíc ze školky úplně stáhli a doma "zapracovali" na tom, aby po návratu (který připadal na leden, tedy doba, kdy se všichni vracejí po vánočních prázdninách) ve školce začal "normálně fungovat". Neměla jsem příliš představu, co bychom měli se synem doma dělat, aby se mu najednou po měsíci začalo ve školce líbit. Věděla jsem jen, že potřebuje co nejvíc lásky a pohlazení po duši.

A najednou k nám byly jako z nebe seslány Bachovy květové esence. S pomocí terapeutky jsme sestavili mix Bach květů, které měly řešit synovy problémy a pozvednout jeho psychiku tak, aby mohl ve školce normálně fungovat a především aby byl spokojený a šťastný. A nebyl to zdaleka jen synův stres ze školky, který jsme u něho řešili. Také jsme chtěli upravit jeho dominantní a agresivní chování vůči mladší sestřičce a vůbec nám všem v domácnosti, jeho neschopnost skamarádit se s jakýmikoli vrstevníky a hrát si s nimi, naprosté nerespektování autorit (např. ve školce paní učitelky) a mnoho dalších.

Užívání esencí a jejich vliv na změnu chování u dítěte

Syn užíval z namíchané směsi esencí 4 kapky čtyřikrát denně. Už během užívání asi po dvou až třech týdnech jsme viděli, jak se mění, jak je najednou hodnější, milejší, jak najednou začal hezky a láskyplně komunikovat se svou mladší sestřičkou, najednou byl ochotný jí s ledasčím pomoci, a celkově s ním byla větší pohoda a radost. I my rodiče jsme najednou pocítili úlevu, protože péče o něho byla méně stresující, najednou se s ním dalo na všem domluvit. Měli jsme úplně vyměněné dítě, v pozitivním smyslu! A návrat do školky? Pořád jsme si říkali, že když měsíc nebyl ve školce (kterou před tím totálně nesnášel a byl z ní naprosto zdeprimovaný), tak pro něho bude návrat tak jako tak šok. Měli jsme strach, aby ten relativně pohodový kluk, kterým se během měsíce užívání Bachových esencí stal, opět nespadl do černé tmy zoufalství, deprese, nechutenství, vzteku a agrese, neochoty spolupracovat na čemkoli. Ale naše obavy se nenaplnily! Syn přijal školku skvěle, ani jednou už v ní neplakal, dokonce ani první dny po té měsíční pauze. Už od prvního dne po návratu ve školce spolupracoval s učitelkami, začal se zapojovat do aktivit a hraní, normálně jedl a brzy si tam našel i kamarádku a už se ostatních dětí tolik nestranil. Důležité bylo, že o školce mluvil pozitivně, vykládal, co v ní  ten den prožil atd. I doma se choval stále pěkně a bylo na něm vidět, že je celkově v pohodě. V užívání Bachových esencí pokračoval i v dalších měsících, jen jsme pozměňovali konkrétní výběr Bach květů v užívací lahvičce tak, abychom vždy řešili aktuální problémové stavy, které se u něj objevily.

Kousání nehtů, pocity poníženosti a výbuchy hněvu u dítěte

Bachovy květové esence nám úplně změnily život, protože to, jak se dítě doma chová a jak prospívá, ovlivňuje zdraví a pohodu celé rodiny. Rozhodli jsme se tedy aplikovat Bachovy esence i na mladší dceři (tehdy měla necelé tři roky), která si v té době asi rok zoufale kousala nehty, byla totálně vystresovaná z agresivního chování svého staršího bratříčka, ve všem se mu podřizovala, bála se ho, taky jsme měli problém s jejími výbuchy zuřivosti a častým hysterickým pláčem. Na všechno reagovala neúměrně podrážděně a také nás trápila její přílišná neposednost, nesoustředěnost, neschopnost vydržet chvíli u jedné aktivity. Ani u mladší dcery nás Bachovy esence nezklamaly. Už během prvního měsíce užívání si přestala kousat nehty! To byl pro nás ohromný úspěch a radost. A taktéž ostatní problémy se postupně srovnaly. Její vztah ke staršímu bratříčkovi se dostal na rovinu plnohodnotného partnera, se kterým už byla schopná komunikovat jako rovný s rovným, přestala se ho bát. Nejen díky tomu, že ona sama užívala Bachovy esence, ale i taky díky tomu, že bratříček změnil následkem užívání esencí své chování vůči ní. Byli jsme šťastní, doslova uchvácení, když jsme pozorovali tyto změny u našich dětí, které se odehrály během pouhých několika týdnů vlivem Bachových esencí.

Když jsem poznala, jak pozitivně a velmi jednoduchým, nenásilným způsobem mohou Bachovy esence ovlivnit život lidí, neváhala jsem a rozhodla se pro absolvování kurzů pod záštitou Bachova centra v Anglii, zde v České republice pod vedením zkušené lektorky a terapeutky Katariny Michel. Bachovy esence se staly součástí mého života, užíváme je v rodině v podstatě všichni, ať už řešíme nějaký konkrétní problém nebo čistě za účelem osobního rozvoje a ve snaze přiblížit se našim životním cílům a osobnímu naplnění. A jsem šťastná, že mohu vědění, které jsem získala poznáním Bachových esencí předávat dál a pomoci tak dalším lidem.

Trápí Vás nebo Vaše děti nejrůznější starosti, se kterými nedovedete hnout, a cítíte, že právě Bachovy esence by Vás mohly dostat do rovnováhy? Neváhejte mě kontaktovat, ráda pro Vás připravím lahvičku esencí na míru a poradím s výběrem vhodných Bach květů.

Co Bachovy esence jsou, jak se používají se můžete dočíst zde. Přečtěte si, jaké jsou jednotlivé originální Bach květy a jak se dají využít. V nabídce mého e-shopu najdete také veškeré Rescue Remedy krizové produkty.

  • Na prvním obrázku vidíte květy Cesmíny ostrolisté, ze kterých se získává esence Holly - ta je výborná na sourozeneckou žárlivost a jakékoli projevy závisti a nenávisti mezi dětmi (ostatně obdobně to funguje i u dospělých lidí). Esence Holly byla u našich dětí použita jako jedna z prvních.
  • Druhý obrázek zobrazuje Slívu třešňovou v květu, z ní se získává esence Cherry Plum - skvělý pomocník na výbuchy hněvu, agresivní chování včetně třískání s předměty (např. když děti ze vzteku ničí hračky), hysterické výlevy, nekotrolovaný pláč a jiné. Rovněž s touto esencí jsme u obou dětí začínali.

Bachovy esence jsou zcela bezpečné a nenávykové. Mohou je užívat lidé všech věkových kategorií, jsou velmi doporučované i těhotným a kojícím ženám. Pomáhají i zvířatům.

Pozn.: Bachovy květové esence nejsou lék. Užívání Bach květů nenahrazuje lékařskou péči ani lékařem stanovenou a doporučenou léčbu.